Únia žien Slovenska v Priepasnom
Je to výlučne ženská organizácia. V minulosti Slovenský zväz žien (SZŽ), ktorý bol v obci veľmi aktívny. Ženy sa pravidelne schádzali a vypĺňali svoje voľné chvíľky tvorivou prácou.
V roku 1972 darovali Vietnamským deťom vlnenú deku, ktorú vlastnoručne uhačkovali počas zimných večerov. Slovenský zväz žien úzko spolupracuje s ostatnými organizáciami, napríklad v spolupráci s Osvetovou besedou usporiadavali rôzne kurzy, zájazdy, divadlá.
V roku 1973 zorganizovali kurz varenia, ktorý sa stretol u žien s veľkým záujmom. Zriadili „Svadobku“ - požičiavanie skleneného a porcelánového riadu k rôznym oslavám, svadbám, zábavám, čo je iniciatívnou zásluhou tejto organizácie.
Aj okres zhodnotil prácu našich žien veľmi kladne a vyznamenal ich tým, že ich predsedníčka Anna Potúčková bola prijatá u prezidenta republiky Ludvika Svobodu pri príležitosti sviatku Medzinárodného dňa žien (MDŽ). V novembri sa ženy zúčastnili na výstavke výšiviek v Gbeloch, na ktorú prispeli svojimi prácami - vyšívanými obrusmi i niektoré členky. Bola to Anna Potúčková, Anna Chalková a Ľudmila Bachárová. Výstava bola spojená so súťažou ľudového umenia „ Krása životu“ z príležitosti začatia mesiaca československo-sovietskeho priateľstva.
V roku 1976 predsedníčkou organizácie je naďalej Anna Potúčková. Zväz mal 81 členiek. Ženy sa aktívne podieľali na verejno-prospešnej práci. Ing. Ľudmila Kendrová sa zúčastnila ako delegátka na 15. zjazde. 5 členiek sú poslankyňami Miestneho národného výboru, 3 ženy sú členkami rady Miestneho národného výboru.
Ženy sú majiteľkami Svadobky, ktorá umožňuje požičiavanie kuchynského riadu organizáciam bezplatne a jednotlivcom za poplatky podľa platných predpisov. Zväz žien sa zapojil do súťaže viazania kytíc a usporiadania kvetov do váz v hoteli Slovan v Senici. Umiestnili sa v polovici zúčastnených. Ich akciou bola už spomínaná „ Výstavka ručných prác“, do ktorej prispeli ženy pestrými ručnými prácami. Nechýbali tam ani moderné chemlonové práce viazaním uzlíkov i lepením, ako predložky, prikrývky, nástenné gobelíny. Videli sme obrusy krížikovou technikou pestrých vzorov, rôzne podušky, myjavské kroje na bábikách, pončá a prehozy i práce zo samorostov, drevené podnosy s výšivkami a veľa vkusných a úžitkových prác. Členky zväzu zorganizovali zber papiera, nazbierali 400 kg papiera.
Medzi ich humánne akcie patria: návštevy osamelých dôchodcov a starých ľudí. Pamätajú i na deti, ktorým venovali darčeky pod stromček a zakúpili pionierske šatky a odznaky pri príležitosti skladania pionierskeho sľubu. V čitateľskom krúžku prečítali 2 knihy.
Rok 1983 - Slovenský zväz žien pomáha organizovať v obci mnohé podujatia. Členky sa pravidelne starajú o čistotu a poriadok autobusových čakární, udržiavajú parky a priestranstvá a tiež nezabúdajú na návštevu osamelých a prestárlych žien, ktoré potrebujú pomoc iných. V tomto roku nazbierali ženy 60 kg liečivých rastlín. Za svoju aktívnu činnosť obdržal zväz „ Pochvalné uznanie“ od Okresného výboru SZŽ Senica a v rámci okresu sa svojou aktivitou umiestnili na 3. mieste.
Rok 1994 - Zväz žien mal schôdzu 6. marca, sviatok MDŽ zanikol, znovu sa pripomína z minulosti sviatok matiek „Deň matiek“. V tomto roku ženy pripravili pre dôchodcov výstavku ručných prác a poskytli financie pre akciu „Posedenie s dôchodcami“. Pre všetky ženy v obci pripravil zväz i kurz pečenia.
Rok 1999 - Únia žien pripravila pre svoje členky kurz viazania kytíc a rôznych výzdob na vianočné stoly. Únia žien je stále aktívna organizácia v obci. Má 51 členiek, ktoré pracujú pod taktovkou predsedníčky Ľudmily Halašovej.
Dňa 13. apríla 2003 zorganizovala Únia žien pre občanov program mládeže pod názvom Fašiangy - Turice - pásmo zvyklostí na dedine. Druhú májovú nedeľu 11. mája 2003 pozvala všetky ženy - matky, členky na oslavu Dňa matiek, kde sa predstavili s kultúrnym programom deti z materskej školy.
I v roku 2004 sa Únia žien snaží zachovávať ľudové tradície v obci a zorganizovala mládež, ktorá pod vedením Evičky Halašovej - režisérky, na scenár Alžbety Krásnej nacvičila divadelnú hru Prespanka z kopaníc. Premiéra tohto divadla bola 9. apríla 2004 na Veľký piatok za účasti asi 130 divákov. Divadlo malo veľký úspech a 25. apríla 2004 malo reprízu, ktorej sa opäť zúčastnilo asi 100 divákov. Herci: Hanka a Peter Cigánkovci, Lenka Hrajnohová, Štefan a Martin Stančíkovci, Marcela Dodrvová a Silvia Konečná. S týmto divadlom naši herci vystúpili i v susednej obci Jablonka a dňa 2. októbra 2004 v družobnej obci Dunajská Lužná.
Dňa 27. marca 2004 pani Silvia Konečná spravila pre členky prednášku o liečivých bylinách a naučila prítomné i masáž hlavy, chodidiel a rúk. 9. mája 2004 na slávnostnej schôdzi si členky pripomenuli Deň matiek - vzdali úctu všetkým ženám - matkám. Aj v roku 2005 Únia žien v spolupráci s obecným úradom zorganizovali celoobecné stretnutie žien pri príležitosti Dňa matiek, ku ktorému niekoľko ochotných žien pripravilo malé hačkované darčeky. Program pripravili deti z materskej školy, mládež a spevácka skupina dôchodcov.
Ani v roku 2006 tomu nebolo inak, tiež si pripomenuli spoločne Deň matiek. Ženy - členky organizácie mali možnosť priučiť sa aranžovaniu, keď výbor zorganizoval kurz veľkonočného aranžovania. Ukážku predviedla pani učiteľka Materskej školy v Myjave Viera Gálová, ktorá mala pripravené i drobné dekorácie
Rok 2007 - tradičné stretnutie pri príležitosti Dňa matiek. Pred Vianocami pripravil výbor pre členky ukážku zdobenia medovníkov, ktorú predviedla pani Bachárová z Jablonice.
V roku 2008 okrem stretnutia pri príležitosti Dňa matiek, výbor zorganizoval dve turisticko-poznávacie vychádzky pod názvom Spoznávaj niekdajší život v osadách našej obce.
Členky sa stretli i pri vyšívaní krojových výšiviek na mužské a chlapčenské košele Niektoré členky sa zúčastnili veľkonočnej výstavy v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave